TripAdvisor rezygnuje z atrakcji ze zwierzętami

TripAdvisor rezygnuje z atrakcji ze zwierzętami!

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników zwierząt, których los nie jest im obojętny. TripAdvisor – czyli jeden z wiodących portali turystycznych na świecie rezygnuje ze sprzedaży biletów na atrakcje, w których uczestniczą dzikie zwierzęta. Na pewno kojarzycie zdjęcia znajomych czy nawet naszych celebrytów na grzbiecie słonia, w uściskach tygrysa albo pływających z delfinami. Naszym zdaniem takie atrakcje wiążą się tylko i wyłącznie z cierpieniem zwierzęcia, które niejednokrotnie trzymane są w fatalnych warunkach i nie mają zapewnionej odpowiedniej opieki. Co ciekawe TripAdvisor bierze pod uwagę każdy rodzaj „atrakcji ze zwierzętami” nawet te, które na pozór wydają się nie ograniczać wolności zwierząt takie jak safari. Po licznych konsultacjach z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt podjęli decyzje o wycofaniu się z promowania takich atrakcji już od połowy października.

To, że na stronie nie będzie możliwości zakupu biletu na takie eventy nie oznacza, że w ogóle nie będzie o nich wzmianki na stronie. Zarząd TripAdvisor zadecydował, że pozostawi na swojej stronie tylko recenzje miejsc wykorzystujących w swojej ofercie zwierzęta. Będą one dostępne w osobnej zakładce, na razie tylko z opcją „napisz recenzję”. W najbliższym czasie firma wprowadzi nową funkcjonalność – dodatkowy przycisk PAW- która będzie nas przekierowywać na strony pro zwierzęce.

Z naszego punktu widzenia jest to dobra decyzja, choć z biznesowego trochę ryzykowna. Wiadomo, że na takich rezerwacjach mają prowizje. Z badań Uniwersytetu Oxford wynika, że z takich atrakcji na całym Świecie korzysta od 2 do 4 milionów ludzi w ciągu roku! Zwierzęta często nie rozwijają się prawidłowo, są maltretowane i odurzane narkotykami. Tylko my – ludzie – możemy to przerwać.

W Polsce cały czas trwa batalia dotycząca zwierząt w cyrkach, gdzie ludzie zarabiają na cierpieniu zwierząt. „Kampania CYRK BEZ ZWIERZĄT ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na życie niewinnych zwierząt więzionych dla rozrywki człowieka oraz doprowadzenie do prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski.”

Sami widzicie – skala problemu jest ogromna i szczerze mówiąc bardzo nas interesuje jak odbije się na wizerunku firmy. Liczymy na to, że kolejne firmy zajmujące się turystyką, wezmą pod uwagę ten duży krok na przód i pójdą drogą Trip Advisor. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?