Projekt nie wiadomo skąd – Niewiadów 126e

W sieci można znaleźć dużo pomysłów na to, jak w tani sposób zobaczyć kawał świata. Bilety lotnicze są coraz tańsze, a świat bardziej dostępny. Polowań na promocje nie ma końca. Jednak kiedy nie mamy możliwości urwania się na dłuższy urlop wybieramy się w Polskę. Do tej pory korzystaliśmy głównie z namiotu póki w zeszłe lato nie wybraliśmy się na mazury.

 

 

Pojechaliśmy w miejsce mojego dzieciństwa. Od zawsze chciałam pokazać je Marcinowi bo wiedziałam, że się w nim zakocha. Piękne jeziora, bajeczne lasy i cisza. Więc czego chcieć więcej?

Rozbiliśmy się na campingu blisko jeziora. Bardzo mnie cieszy widok rodzin w takich miejscach i dzieci bawiące się patykami czy grające w piłkę. Sama tak spędzałam dzieciństwo i bardzo dobrze to wspominam.

Byłam naprawdę zdziwiona jak wciąż popularne są przyczepy kempingowe!

Marcin entuzjazm rósł z każdym dniem na myśl o posiadaniu własnej, ku mojemu niezadowoleniu.  Ale moja odpowiedz była stanowcza…. „Nawet o tym nie myśl!” 😉

Cóż, 3 dni później pod oknem naszego mieszkania w Warszawie stała już stara i podniszczona przyczepa Niewiadów 126e.

 

img_03171-903x1024

Po powrocie z mazur, zabraliśmy się za przeszukiwanie internetu aby znaleźć tą „idealną”. Wybór jest duży ale znaleźć wśród nich taką, która w ogóle nadaje się do remontu jest ciężko. Byliśmy pewni, że będziemy jechać po nią w Polskę, a w najgorszym wypadku do Holandii.

Na szczęście obyło się bez godzin spędzonych w samochodzie i znaleźliśmy naszą Niewiadówkę 15 km od naszego domu.

Wieczorami siedzieliśmy w niej i wymyślaliśmy co z nią zrobić aby najlepiej sprawdziła się w podróży.

Mieliśmy z tego frajdę jak dzieci i dzięki temu już wiemy jak najlepiej ułożyć wszystkie elementy, żeby  nasz domek był ergonomiczny i wygodny. W środku znaleźliśmy parę skarbów, które na pewno nam się przydadzą.

IMG_0700-858x1024

Sami zajmujemy się jej remontem. Jak do tej pory zdarliśmy całą wykładzinę, zrobiliśmy elektrykę, rozmontowaliśmy meble, zaszpachlowaliśmy dziury. Na tym etapie musieliśmy zakończyć ponieważ pogoda nie sprzyjała pracy. Teraz wertuję internet w poszukiwaniu pomysłów Malowanie niestety nie wchodziło w grę, więc z resztą czekamy na początek wiosny… Obyśmy tylko się ze wszystkim wyrobili do maja!

Dlaczego wybraliśmy akurat perłę PRL-u? Jest to zdecydowanie najmniejsza przyczepa i dosyć łatwo dostępna. Wiele z nich stoi już dawno zapomnianych na parkingach lub służą jako stróżówki.

Masa własna Niewiadówki to 500 kg więc jest naprawdę lekka. Był to bardzo ważny aspekt. Samochód nie spali nam nie wiadomo ile, komfort jazdy również jest dużo lepszy, nie zajmuje dużo miejsca dzięki czemu możemy zatrzymać się praktycznie wszędzie. Pies i my spokojnie się w niej zmieścimy.

Naszym planem jest podróż dookoła Europy. Warszawa – Portugalia w 22 dni 🙂 Powoli zbieramy wszystko do kupy i wciąż kupujemy wyposażenie. Nasz budżet się kurczy więc jest to ogromne wyzwanie. Na tym etapie jesteśmy nastawieni optymistycznie bo cóż innego nam zostaje 🙂

Sama podróż i samochód są sporymi wydatkami. Za chwilę zmieniamy auto na inne ponieważ obecne nie nadaje się do takiej wyprawy. Musimy też zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia usterek do minimum, w miarę naszych możliwości więc mechanik też będzie grany. Oczywiście nie będziemy niezniszczalni ale dobrze by było 😉

Czytam blogi i cały czas wpadam na jakieś fajne pomysły dzięki temu. Większość z Was na pewno ma za sobą nie jedną niesamowitą wyprawę więc chętnie przyjmiemy wszystkie wskazówki lub miejsca w które warto zajrzeć 🙂 Bierzemy hurtowo!

Ludzie są niesamowici, więc czemu nam też miałoby się nie udać?

Trzymajcie kciuki!

Projekt nie wiadomo skąd Niewiadów 126e

 

 • Świetny projekt. To co już zrobiliście jest super!!! Nam też się marzy taki wyjazd☺

  • Dziękujemy! My już marzymy o tym od bardzo dawna i w końcu stwierdziliśmy że to idealny moment 🙂 Trzymamy kciuki żeby Wam też się udało!

 • Trzymam kciuki i mam nadzieję, że się uda 🙂

 • Jest/Był/Bywa taki program na kanale Domo+HD nazywa się Małe i Wspaniałe, co jakiś czas jest powtarzany, chociaż myślę, że dałoby się go znaleźć też w sieci. Ogólnie program jest na temat bardzo małych wnętrz i ich zagospodarowania – pojawiają się nie tylko mikromieszkanka, ale też przenośne chatki, a głównym punktem jest odrestaurowanie właśnie starej przyczepy (która, trzeba przyznać, przy Waszej wydaje się olbrzymia ;). Może Wam się przyda.

  Druga sprawa – loswiajeros kiedyś mieli pomysł zrobienia czegoś takiego, ale nie wiem, czy im to wyszło, jak im to wyszło i czy się w ogóle zabrali. Możecie wygooglować ich bloga.

  Pozdrawiam!

 • M.

  Nie mogę się doczekać efektów Waszej pracy! To będzie przepiękna przygoda!
  Na pinterest.com znajdziecie mnóstwo inspiracji na przytulne i funkcjonalne przyczepy:

  https://www.pinterest.com/search/pins/?q=caravan%20diy&rs=guide&term_meta%5B%5D=caravan%7Ctyped&term_meta%5B%5D=diy%7Cguide%7Cword%7C7&add_refine=diy%7Cguide%7Cword%7C7

  Powodzenia, trzymam kciuki 🙂 Będę zaglądać i badać jak idą postępy 🙂

  • Dziękujemy. My tez nie możemy się doczekać!! 😀 pinterest wertuje od wielu miesięcy. Istna skarbnica pomysłów! 😉
   zapraszamy!

 • Extra pomysł! Dajcie znać gdy wasza perła będzie już gotowa i ile ostatecznie wyniosła taka „impreza” 🙂 Czekam na zdjęcia po remoncie… 🙂

 • Jesteście niesamowicie inspirujący 😉 Od około roku marzę o takiej wyprawie, dwa razy prawie mi się udało – miałam objechać całe Wschodnie Kresy z ekipą pozytywnych ludzi i przyczepą, ale plan ostatecznie nie wypalił, w tym roku planuję wyjazd na 12 dni do Finlandii i szukam wszelkich inspiracji, będę śledzić Waszego bloga 😉 U mnie od czasu do czasu też będą pojawiać się tematy turystyki, kultur europejskich, dlatego zapraszam również do mnie. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Bardzo miło nam to słyszeć 🙂 Początkowo chcieliśmy ruszyć właśnie w rejony Finlandii ale ostatecznie wybraliśmy inny kierunek. Co się odwlecze to nie uciecze! Trzymamy kciuki żeby Tobie również marzenie się spełniło 🙂 Pozdrawiamy!

 • Pingback: Euro Trip – co zwidzić na zachodzie? – Wolves On Road()