Kemping daje nam najwięcej wolności

Sposobów na spędzenie urlopu jest naprawdę dużo i każdy ma swoich zwolenników. My chcieliśmy przybliżyć Wam opcję z której na pewno skorzystamy zwiedzając Europę, a mianowicie Kempingi i to, jak bardzo się one zmieniły.

Biwakowanie można kochać albo nie. Nie wszystkim odpowiadają komary albo brak wygód. My jednak w ten sposób spędzaliśmy wakacje już jako dzieci i oboje mamy z tego cudowne wspomnienia. Sama biegałam po lasach, pływałam w jeziorze, wymyślałam najróżniejsze gry i zabawy.  W dodatku spędzałam czas z rodziną i mnóstwem znajomych. Nie znam lepszego pomysłu na wzmocnienie więzi rodzinnych.

Kempingi w Europie od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z różnych zakątków świata. Nic w tym dziwnego, bo niektóre są naprawdę mają naprawdę bogatą ofertę.

Myślę, że duży wpływ na brak rozwoju kempingów w naszym kraju był ogromnie popularny All Inclusive. Nic dziwnego, że ludzie zamiast kolejnych wakacji na mazurach wybrali Egipt.  Na kempingi zaczęło przyjeżdżać co raz mniej turystów, a co za tym idzie, spora ich część zaczęła podupadać. Nasza Niewiadówka ( przyczepa kempingowa) pamięta lata, kiedy  jeździło się pod namiot częściej, niż dziś.

Wracając do tematu, w Europie kempingi ewoluowały w tym czasie, kiedy my jedliśmy i piliśmy ile tylko się zmieściło. Włosi, Chorwaci, Francuzi czy Hiszpanie  rozwijali swoje ośrodki i w efekcie mają naprawdę piękne Kempingi.

DCIM100MEDIA

 

 

Co oferują w Europie?

Kempingi w Europie mają bardzo bogatą ofertę rozrywkową zarówno dla starszych i młodszych. Znajdziemy tam baseny a nawet aquaparki, wiele  atrakcji sportowych czy animatorów bawiących dzieci. W większości ofert jest możliwość wykupienia wyżywienia lub zdać się na własne umiejętności.

Dobrym rozwiązaniem jest przyjazd na miejsce samochodem i wynajęcie Bungalowu, przyczepy kempingowej lub namiotu. Możemy także zabrać ze sobą czworonoga, więc nie musi za nami tęsknić. 😉

 

logo2

Ale czy są to najtańsze wakacje?

Ceny są różne tak samo jak oferty w biurze podróży. W zależności od ośrodka do jakiego jedziemy i gdzie chcemy spać. Czasem można trafić na promocje typu „3 tygodnie w cenie 2” które dotyczą zazwyczaj domków.  Należy więc dopasować ofertę indywidualnie i wertować internet.

Pola namiotowe czy kemping?

W Polsce najwięcej  Kempingów o wyższym standardzie znajdziemy na przykład nad morzem. Możemy tam wynająć domek holenderski w ośrodku z basenem i przeróżnymi atrakcjami dla dzieci. U nas, bardziej popularne są jednak pola namiotowe, których jest zdecydowanie więcej i w znacznie przystępniejszej cenie. Są to na przykład ogrodzone polany nad brzegiem jeziora albo piękny teren górskiego schroniska.

Kiedyś zakłady pracy inwestowały w ośrodki wypoczynkowe dla pracowników. Znajdowały się na terenie całej Polski ale z czasem były zamykane z różnych względów.

Razem z Marcinem nie zawsze podróżujemy w ten sposób ale zdecydowanie jest to nasz faworyt. Podczas Euro Tripu będziemy jednak w większości zatrzymywać się na dziko. Oszczędzimy na tym sporo pieniędzy i raczej nie obejdzie się bez przygód na co liczymy 😉 Najważniejsze, że żadna z innych form spędzania urlopu nie daje nam tyle swobody, wolności i kontaktu z naturą.

 

img_0121-812x1024

Jestem bardzo ciekawa – jak jest wasza ulubiona forma wyjazdów? 🙂

 

 

 

 • Jak Wam się znudzi Niewiadówka to chętnie ją od Was pozyskamy drogą kupna 🙂

 • i tutaj masz racje, najlepsze miejsce na wypoczynek 🙂 Zapraszam do mnie ☺

 • W tym roku wybieramy się naszym kombi do Francji i Hiszpanii (Zatoka Baskijska), plan to wrzucić deski surfingowe na dach, spać w aucie (w naszym kombiczku z tym nie ma problemu), żyć w przyrodzie 🙂 2 lata temu podróżowalismy na stopa po Portugalii, mieliśmy namiot, spaliśmy na wydmach przy oceanie, w lesie, wszędzie. Genialny trip 🙂

  • Tak najlepiej! Super pomysł 🙂 My ruszamy w maju do Portugalii tylko z przyczepą kempingową. Tylko musimy skończyć ją remontować 😛

 • Jarek JG

  W tym roku zrobilismy 5700 km odwiedzajac Rumunię, Bułgarię, Macedonię, Albanię i Grecję – oczywiście wiekszosc noclegów na dziko w aucie z 3 letnim dzieckiem 🙂 Było super, 19 dniowa wycieczka kosztowała nas 3300 złotych – taniej niż nad Bałtykiem 🙂

  • Wolves On The Road

   Genialnie!! I nikt nam nie powie, że na wakacje trzeba mięć „miliony motet” 😀 A nad Bałtykiem wyszłoby pewnie więcej, bo nie ma możliwości dzikiego noclegu 😉