Grupy, fora i strony przydatne do biwakowania

Przy pierwszym remoncie Niewiadówki przekopaliśmy internet w poszukiwaniu porad i instrukcji jak w ogóle się do tego zabrać. Jesteśmy samoukami, nie ekspertami, więc każda rada jest na wagę złota. Nasza baza źródeł z których korzystamy rozrasta się cały czas i chcemy się nimi z Wami podzielić, żeby skrócić mozolne poszukiwania. Poniżej wypunktowaliśmy te najlepsze i najbardziej przydatne.

Grupy 

Grupy na Facebooku mają coraz większą rzeszę fanów. Powód jest bardzo prosty, to tam gromadzą się osoby zainteresowane konkretnym tematem. Sami korzystamy z pomocy i opinii osób, które znają się na tym lepiej od nas albo przechodzili przez podobne tematy i teraz mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Tu z pomocą lecą do Was:

  • CamperMajstry – najbardziej pomocna grupa z jakiej korzystamy prawie codziennie. Trochę jesteśmy uzależnieni, bo każdego dnia ludzie wrzucają zdjęcia swoich remontów. Jeśli czegoś nie wiesz, możesz śmiało zadać pytanie o każdą rzecz dot. naszej wspólnej pasji i na pewno nie zostaniesz odesłany z kwitkiem!
  • Miejsca które warto odwiedzić kamperem. Cele podróżnicze kamperowiczów– zdjęcia miejsc ze świata z miejscami w których warto się zatrzymać i złapać oddech.
  • Grupa Biwakowa – grupa która się rozwija, ale z dnia na dzień jest coraz bogatsza. „Do wszystkich prezentowanych w grupie miejsc stworzona jest mapa Google. Dostęp do mapy jest ograniczony, mogą go uzyskać osoby, które zaprezentują w grupie min. 3 miejsca biwakowe. Lub wykażą się inną pomocną aktywnością w grupie” Dzięki temu grupa rozwija się bardzo prężnie i jest coraz bardziej pomocnym źródłem. Zachęcamy Was do uzupełniania miejsc na mapie.
  • Rodzinna Turystyka Offroadowa – forum – Offroadowy klimat, miejsca do odwiedzenia, porady, opinie.

Blogi

  • Busem przez świat – Na pewno już ich znacie! Na ich stronie znajdziecie ogromną ilość informacji na temat podróżowania busem. Po prostu do nich zajrzycie i czerpcie pełnymi garściami.
  • Thevanual.com – strona anglojęzyczna. Znajdziecie tu wiele cennych informacji jak na przykład jakiego busa wybrać, jak zrobić jego wnętrze i mnóstwo inspiracji.
Fora 
Nie ma tematu, który nie był przewałkowany i można się o tym przekonać przeszukując fora internetowe. Mniej wygodne z korzystania, ale za to można się z nich wiele dowiedzieć. Jeśli czegoś nie ma w pozostałych źródłach – na bank znajdziecie to gdzieś na forum.
Camp Rest – Nie mogliśmy zapomnieć o serwisie jakim jest Camp Rest. Znajdziecie tam informację o miejscach, campingach Europejskich, kamperach i nowinki ze świata caravaningu.
Czas w Las – Tu znajdziecie miejsca postojowe, parkingi, trasy wycieczek, mapę z oznaczonymi miejscami i wiele innych przydatnych informacji.   
 Jeśli sami korzystacie z równie pomocnych źródeł, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach poniżej! 😉